Hana Munková

+
 • Year when photo was taken:
  1970
  Country name at time of photo:
  Československo, 1945-1989
  Country name today:
  Czech Republic
  Name of the photographer / studio:
  Jiři Munk

Tohle je naše jediná dcera Hana, která se narodila v roce 1965. Fotka pochází z roku 1970.

Měla bohužel smůlu, že se narodila v nešťastné době. První problémy přišly po maturitě. Z kádrových důvodů měla potíž dostat se na jakoukoliv vysokou školu, takže se nakonec musela spokojit s pedagogickou fakultou, ačkoliv tvrdila, že nikdy učit nebude. Navíc si musela vybrat obor, o který byl nejmenší zájem, což byla pochopitelně ruština, kterou začala studovat v kombinaci s výtvarnou výchovou. Po převratu si vyměnila ruštinu za pedagogickou psychologii a tu pak studovala spolu s výtvarnou výchovou až do konce studia.

Po studiu se chtěla živit jako výtvarnice a grafička. Navrhovala knižní obálky, vizitky, nakonec se dostala i k filmové tvorbě. Nejdříve pracovala na absolventském experimentálním filmu a animovala obrázky známého malíře J. Dubuffeta. Později napsala scénář k filmu o známém židovském výtvarníkovi Robertu Guttmannovi, na který dostala peníze od komise přidělující finanční prostředky pro různé filmové projekty.

Napsala také scénář k filmu o mém bratrovi, ale bohužel se dosud nepodařilo sehnat dostatek finančních prostředků k jeho realizaci, takže je dcera v současnosti vlastně bez práce. Bydlí v Praze na Vinohradech v podkrovním bytě. Tento byt byl mým posledním projektem.

Interview details

Interviewee: Jiří Munk

KEY PERSON

Hana Munková
Year of birth:
1965
City of birth:
Praha
Occupation
after WW II:
Výtvarnice
glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8
glqxz9283 sfy39587stf03 mnesdcuix8