Rudolf Náchod a Hermína Náchodová

+
  • Country name at time of photo:
    Rakousko-Uhersko, před rokem 1918
    Country name today:
    Czech Republic

Tohle je dědeček z matčiny strany Rudolf Náchod a jeho žena Hermína Náchodová, rozená Eisenschimmelová. Fotografie pochází z 80. let 19. století.

Rodina Náchodova, příbuzní a předci maminky, pocházeli pravděpodobně už od prarodičů z Prahy. Předpokládám, že všichni žili ještě v ghettu, protože asi až do roku 1860 Židé nesměli bydlet v Praze nikde jinde než v ghettu.

Tatínkem dědečka z maminčiny strany byl Simon Náchod, který měl v pražském ghettu, čp. 146, obchod s kuřivem. Jeho manželka, Franciska Neuern, bydlela před svatbou také v ghettu, v domě s čp. 105.

O rodičích babičky z maminčiny strany víme pouze to, že babiččin tatínek se jmenoval Jakob Eisenschimmel a jeho manželka Aloisie. V jednom dokladu jsem našel, že žil v Rychnově nad Kněžnou, kde pracoval jako advokát. Stálo tam: Rudolf Náchod - advokát v Rychnově.

Moje maminka a její sourozenci se ale narodili v Brandýse nad Labem a od roku 1915 žila celá rodina v Praze jako jejich předci. Bydleli na Smíchově v ulici, která se tenkrát jmenovala Presslova, v čísle 15. Jejich byt se nacházel za kostelem svatého Václava v centru Smíchova. O manželce dědečka, Hermíně Eisenschimmelové, bohužel nevíme téměř nic.

Interview details

Interviewee: Jiří Munk

KEY PERSON

Rudolf Náchod
Year of birth:
1858
City of birth:
Praha
Country name at time of birth:
Rakousko
City of death:
Praha
Died:
before WW II
Occupation
before WW II:
Advokát
glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8
glqxz9283 sfy39587stf03 mnesdcuix8