Prababička Epsteinová na procházce s rodinou

+
 • Photo taken in:
  Praha
  Country name at time of photo:
  Československo, 1918-1938
  Country name today:
  Czech Republic

Na této fotce jsem já, můj starší bratr Ruben, maminka Markéta Auerbachová a prababička Epsteinová. Fotografie byla pořízena v Praze ve 30. letech.

Prababičku měl každý moc rád, byla opravdu moc dobrý člověk. Jako děti měli moje maminka a strýcové prababičku asi rádi víc než svoji matku. Tehdy se prababička starala o babiččinu domácnost, protože ta vypomáhala dědovi v obchodě, takže neměla na děti moc času. Matka a její sourozenci na svou babičku často a s láskou vzpomínali.

Jednou týdně jsme s maminkou jezdili na návštěvu k babičce a dědečkovi. Smíchov byl asi tři čtvrtě hodiny cesty, tramvaje jezdily pomalu a metro neexistovalo, takže to byl docela výlet. Nejdřív jsme zašli do krámu, pak do bytu prarodičů za prababičkou, a když tam nebyla, znamenalo to, že je venku na procházce. Většinou chodila kolem řeky, byl tam ten ostrov, kterému se říkalo Židovský, a na něm byl parčík. Tam jsme ji vždycky našli. Byla to prostě hodná babička. Nosila černý kapsář a v něm měla pro mě jako jediná z rodiny vždycky připravený nějaký bonbón. Takže vždycky, když jsem za ní přišel, měla pro mě nějaký ulepený bonbónek. Víc o ní říct nemůžu, bylo mi osm, když v roce 1936 zemřela. Na pohřbu jsem nebyl, nevím proč. Asi tím nechtěli zatěžovat malé dítě.

Interview details

Interviewee: Asaf Auerbach
Interviewer:
Lenka Kopřivová
Month of interview:
Listopad
Year of interview:
2005

KEY PERSON

Epsteinová
Year of death:
1934
City of death:
Praha
Died:
before WW II
Occupation
before WW II:
Maloobchodník
glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8
glqxz9283 sfy39587stf03 mnesdcuix8