A Weisz család

A kép 1916-ban készült. Szerepel rajta a nagymamám (Pollák Hermina), a nagypapám (Weisz Antal), Weisz József, a nagyobbik fiú, anyám, aki itt két éves lehetett, és Pollák Berta, a nagymamám legfiatalabb testvére, aki itt tizennégy éves lehet. A nagypapám katona volt, gondolom, szabadságra jöhetett haza.
 
Anyai ágról a nagyapámat, Weisz Antalt nem ismertem. Itt éltek Budapesten, Angyalföldön. Nem voltak vallásosak. Van egy fénykép 1916-ból, amin katonaruhában van, úgyhogy biztos részt vett az első világháborúban. Szabó volt, és tüdőbajban halt meg 1929-ben. Akkor a nagymamám, Pollák Hermina, aki 1889-ben született, negyvenegy évesen itt maradt három gyerekkel. A legidősebb volt József, aki 1912-ben született [Mint a 6. képről látható, 1912-ben Weisz Ferike született. Ezen az 1913-ban készült képen Weisz József kb. három éves lehet, tehát 1910 körül születhetett. -- A szerk.], utána jött anyám, aki 1914-ben született, és volt egy öccse, Pali, aki 1917-ben született. Józsi nős volt, gyerekük nem volt. A nagymamának, amikor megözvegyült, dolgoznia kellett, bérelt egy tejcsarnokot. Addig háztartásbeli volt, nevelte a három gyereket. Abban a házban, ahol lakott, volt egy tejcsarnok, OMTK-nak hívták annak idején a tejcsarnokot, de nem tudom, hogy minek a rövidítése [O. M. T. K. - Országos Magyar Tejszövetkezeti Központ (al. 1922). -- A szerk.], ezt bérelte, és egészen 1944-ig abban dolgozott. 
 
Aztán a nagymamámat kivitték Theresienstadtba, és ott ölték meg.
 
A legidősebb nagybátyám, József 1933-34 körül dolgozni kezdett, azt hiszem, szabó lett. 1944-ben Mauthausenbe került, vesezsugorral jött haza, és már 1946-ban meg is halt.