Rudolf Náchod a Hermína Náchodová

+
  • Ländername:
    Rakousko-Uhersko, před rokem 1918
    Name des Landes heute:
    Czech Republic

Tohle je dědeček z matčiny strany Rudolf Náchod a jeho žena Hermína Náchodová, rozená Eisenschimmelová. Fotografie pochází z 80. let 19. století.

Rodina Náchodova, příbuzní a předci maminky, pocházeli pravděpodobně už od prarodičů z Prahy. Předpokládám, že všichni žili ještě v ghettu, protože asi až do roku 1860 Židé nesměli bydlet v Praze nikde jinde než v ghettu.

Tatínkem dědečka z maminčiny strany byl Simon Náchod, který měl v pražském ghettu, čp. 146, obchod s kuřivem. Jeho manželka, Franciska Neuern, bydlela před svatbou také v ghettu, v domě s čp. 105.

O rodičích babičky z maminčiny strany víme pouze to, že babiččin tatínek se jmenoval Jakob Eisenschimmel a jeho manželka Aloisie. V jednom dokladu jsem našel, že žil v Rychnově nad Kněžnou, kde pracoval jako advokát. Stálo tam: Rudolf Náchod - advokát v Rychnově.

Moje maminka a její sourozenci se ale narodili v Brandýse nad Labem a od roku 1915 žila celá rodina v Praze jako jejich předci. Bydleli na Smíchově v ulici, která se tenkrát jmenovala Presslova, v čísle 15. Jejich byt se nacházel za kostelem svatého Václava v centru Smíchova. O manželce dědečka, Hermíně Eisenschimmelové, bohužel nevíme téměř nic.

Interview details

Interviewte(r): Jiří Munk

HAUPTPERSON

Rudolf Náchod
Geburtsjahr:
1858
Geburtsort:
Praha
Geburtsland:
Rakousko
Todesort:
Praha
Gestorben:
before WW II
Beruf
Vor dem 2. Weltkrieg:
Advokát

Mehr Fotos aus diesem Land

Karl Smolka
Hugo Fleischer und seine Mutter Anna
Jindrichs Lions Ehefrau Hannah mit den Söhnen Michael und Thomas
Jindrich Lion bei der Arbeit als Journalist
Sigmund und Anna Fleischer
Karel Stiassny im Urlaub

Weitere Biographien aus diesem Land

glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8
glqxz9283 sfy39587stf03 mnesdcuix8