Prababička Epsteinová na procházce s rodinou

+
 • Foto aufgenommen in:
  Praha
  Ländername:
  Československo, 1918-1938
  Name des Landes heute:
  Czech Republic

Na této fotce jsem já, můj starší bratr Ruben, maminka Markéta Auerbachová a prababička Epsteinová. Fotografie byla pořízena v Praze ve 30. letech.

Prababičku měl každý moc rád, byla opravdu moc dobrý člověk. Jako děti měli moje maminka a strýcové prababičku asi rádi víc než svoji matku. Tehdy se prababička starala o babiččinu domácnost, protože ta vypomáhala dědovi v obchodě, takže neměla na děti moc času. Matka a její sourozenci na svou babičku často a s láskou vzpomínali.

Jednou týdně jsme s maminkou jezdili na návštěvu k babičce a dědečkovi. Smíchov byl asi tři čtvrtě hodiny cesty, tramvaje jezdily pomalu a metro neexistovalo, takže to byl docela výlet. Nejdřív jsme zašli do krámu, pak do bytu prarodičů za prababičkou, a když tam nebyla, znamenalo to, že je venku na procházce. Většinou chodila kolem řeky, byl tam ten ostrov, kterému se říkalo Židovský, a na něm byl parčík. Tam jsme ji vždycky našli. Byla to prostě hodná babička. Nosila černý kapsář a v něm měla pro mě jako jediná z rodiny vždycky připravený nějaký bonbón. Takže vždycky, když jsem za ní přišel, měla pro mě nějaký ulepený bonbónek. Víc o ní říct nemůžu, bylo mi osm, když v roce 1936 zemřela. Na pohřbu jsem nebyl, nevím proč. Asi tím nechtěli zatěžovat malé dítě.

Interview details

Interviewte(r): Asaf Auerbach
Interviewt von:
Lenka Kopřivová
Monat des Interviews:
Listopad
Jahr des Interviews:
2005

HAUPTPERSON

Epsteinová
Todesjahr:
1934
Todesort:
Praha
Gestorben:
before WW II
Beruf
Vor dem 2. Weltkrieg:
Maloobchodník

Mehr Fotos aus diesem Land

Amalie Schwarz
Jindrich Lion bei der Arbeit als Journalist
Sigmund Fleischer zur Kur in Marienbad
Jindrich und Hannah Lion
Jindrich Lions Eltern Arthur und Elisa Lion als Trauzeugen mit Freunden in Prag
Familie Wallisch

Weitere Biographien aus diesem Land

glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8
glqxz9283 sfy39587stf03 mnesdcuix8