Hana Munková

+
 • Fénykép készítésének éve:
  1970
  Ország neve a fénykép készültekor:
  Československo, 1945-1989
  Ország neve ma::
  Czech Republic
  Name of the photographer / studio:
  Jiři Munk

Tohle je naše jediná dcera Hana, která se narodila v roce 1965. Fotka pochází z roku 1970.

Měla bohužel smůlu, že se narodila v nešťastné době. První problémy přišly po maturitě. Z kádrových důvodů měla potíž dostat se na jakoukoliv vysokou školu, takže se nakonec musela spokojit s pedagogickou fakultou, ačkoliv tvrdila, že nikdy učit nebude. Navíc si musela vybrat obor, o který byl nejmenší zájem, což byla pochopitelně ruština, kterou začala studovat v kombinaci s výtvarnou výchovou. Po převratu si vyměnila ruštinu za pedagogickou psychologii a tu pak studovala spolu s výtvarnou výchovou až do konce studia.

Po studiu se chtěla živit jako výtvarnice a grafička. Navrhovala knižní obálky, vizitky, nakonec se dostala i k filmové tvorbě. Nejdříve pracovala na absolventském experimentálním filmu a animovala obrázky známého malíře J. Dubuffeta. Později napsala scénář k filmu o známém židovském výtvarníkovi Robertu Guttmannovi, na který dostala peníze od komise přidělující finanční prostředky pro různé filmové projekty.

Napsala také scénář k filmu o mém bratrovi, ale bohužel se dosud nepodařilo sehnat dostatek finančních prostředků k jeho realizaci, takže je dcera v současnosti vlastně bez práce. Bydlí v Praze na Vinohradech v podkrovním bytě. Tento byt byl mým posledním projektem.

Interjú adatok

Interjúalany: Jiří Munk

Kulcsfigura

Hana Munková
Születési év:
1965
Születési hely:
Praha
Foglalkozása
II.világháború után:
Výtvarnice

További képek ebből az országból

Katarína Löfflerová családjával
Emlék Mariendbadból
Marta Jakobovicová édesanyjával és osztálytársnõjével
Ru'ena Deutschová esküvõi képe
Marta Jakobovicová a prágai spártakiádon
Deutsch Ferenc igazolása Theresienstadtból
glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8
glqxz9283 sfy39587stf03 mnesdcuix8