Prababička Epsteinová na procházce s rodinou

+
 • Fénykép készítésének helye:
  Praha
  Ország neve a fénykép készültekor:
  Československo, 1918-1938
  Ország neve ma::
  Czech Republic

Na této fotce jsem já, můj starší bratr Ruben, maminka Markéta Auerbachová a prababička Epsteinová. Fotografie byla pořízena v Praze ve 30. letech.

Prababičku měl každý moc rád, byla opravdu moc dobrý člověk. Jako děti měli moje maminka a strýcové prababičku asi rádi víc než svoji matku. Tehdy se prababička starala o babiččinu domácnost, protože ta vypomáhala dědovi v obchodě, takže neměla na děti moc času. Matka a její sourozenci na svou babičku často a s láskou vzpomínali.

Jednou týdně jsme s maminkou jezdili na návštěvu k babičce a dědečkovi. Smíchov byl asi tři čtvrtě hodiny cesty, tramvaje jezdily pomalu a metro neexistovalo, takže to byl docela výlet. Nejdřív jsme zašli do krámu, pak do bytu prarodičů za prababičkou, a když tam nebyla, znamenalo to, že je venku na procházce. Většinou chodila kolem řeky, byl tam ten ostrov, kterému se říkalo Židovský, a na něm byl parčík. Tam jsme ji vždycky našli. Byla to prostě hodná babička. Nosila černý kapsář a v něm měla pro mě jako jediná z rodiny vždycky připravený nějaký bonbón. Takže vždycky, když jsem za ní přišel, měla pro mě nějaký ulepený bonbónek. Víc o ní říct nemůžu, bylo mi osm, když v roce 1936 zemřela. Na pohřbu jsem nebyl, nevím proč. Asi tím nechtěli zatěžovat malé dítě.

Interjú adatok

Interjúalany: Asaf Auerbach
Interjúkészítő neve:
Lenka Kopřivová
Interjú készítésének hónapja:
Listopad
Interjú készítésének éve:
2005

Kulcsfigura

Epsteinová
Halálozási év:
1934
Halálozási hely:
Praha
Meghalt:
before WW II
Foglalkozása
II. világháború előtt:
Maloobchodník

További képek ebből az országból

Ondrej Horn, Ru'ena Hornová férje
Ru'ena Deutschová esküvõi képe
Gergely Oszkárné
Singer Henrik katonatársával a kaszárnyai szobában
glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8
glqxz9283 sfy39587stf03 mnesdcuix8