Rudolf Auerbach se synem Asafem

+
 • Fénykép készítésének helye:
  Bet Alfa
  Ország neve a fénykép készültekor:
  Palestina
  Ország neve ma::
  Israel

Tohle je fotografie, na které je se mnou můj otec Rudolf Auerbach. Byla pořízena v kibucu Bet Alfa ve 20. letech. Tady má ještě spoustu vlasů, ale jinak byl brzo nato plešatý.

V kibucu to chodilo tak, že rodiče museli celý den pracovat, a tak byly děti umístěny v takové mateřské škole, kde o ně bylo postaráno. Jen když bylo dítě asi moc malé, dostávala jeho matka práci v kibucu, ne někde v polích, takže ho mohla kojit. Rodiny byly spolu jen večer, když si rodiče děti vyzvedli, trochu si s nimi pohráli, aby ty děti vůbec věděly, že mají nějaké rodiče, a na noc je zase vraceli do mateřské školy.

Narodil jsem se 28. května 1928 v Ainharud, městě poblíž Bet Alfa, kde byla porodnice. První dva roky svého života jsem strávil v kibucu Bet Alfa. První jazyk, který mě bezpochyby začali učit, byl ivrit, ale nic si z něho nepamatuju. Vlastně si nepamatuju vůbec nic z celého období, které jsem strávil v kibucu v Palestině. Odjeli jsme, když mi byly dva roky. Proč, to nevím. Je možné, že rodiče měli zdravotní problémy kvůli tamnímu klimatu, a tak se rozhodli vrátit se do Československa. Je však téměř jisté, že v době, kdy jsem se narodil, ještě o návratu neuvažovali - jinak by mi těžko vybrali takové jméno, které mi dali - Asaf.

Interjú adatok

Interjúalany: Asaf Auerbach
Interjúkészítő neve:
Lenka Kopřivová
Interjú készítésének hónapja:
Listopad
Interjú készítésének éve:
2005

Kulcsfigura

Rudolf Auerbach
Születési év:
1899
Születési hely:
Bečov nad Teplou
Ország neve a fénykép készültekor::
Rakousko
Halálozási év:
1944
Halálozási hely:
Osvětim
Country of death:
Polsko
Halálozási hely:
Osvětim
Foglalkozása
II. világháború előtt:
Úředník

További képek ebből az országból

Ringel László lánya férjével és két fiával
A Grünbaum család
glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8
glqxz9283 sfy39587stf03 mnesdcuix8